100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam415Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jaki rower elektryczny kupić? cz.4 (Wytwarzanie i produkcja) 0
Przewodnik przed zakupem roweru elektrycznego cz.4 (Wytwarzanie i produkcja)

Wytwarzanie i produkcja.

Gdzie rowery elektryczne są produkowane? Elektryczne rowery produkowane są dokładnie w tych samych fabrykach co konwencjonalne rowery. Oznacza to, że przy ich wytwarzaniu zapewnione są najwyższe standardy i pełna kontrola jakości. Obecnie zarówno silniki, jak i baterie są dostarczane przez niezależnych producentów, a specjaliści od rowerów dokonują ich właściwego doboru, tak jak robią to ze wszystkimi innymi komponentami rowerowymi. 

czytaj całość »
Jaki rower elektryczny kupić? cz. 3 (Źródła zasilania) 0
Jaki rower elektryczny kupić? cz. 3 (Źródła zasilania)

Źródło zasilania.

Jaką baterię będę potrzebował do roweru elektrycznego? Bateria jest prawdopodobnie najważniejszą częścią roweru elektrycznego. Baterie do rowerów elektrycznych występują w wielu wariantach posiadanej pojemności od 260Wh do 700Wh i więcej, a napięcie to obecnie już 36V, a niekiedy 48V. Pojemność i napięcie w takiej baterii zależy od mocy jaką należy dostarczyć do samego silnika elektrycznego

czytaj całość »
Jaki rower elektryczny kupić? cz. 2 (Kontrola) 0
Przewodnik przed zakupem roweru elektrycznego cz. 2 (Kontrola)

Kontrola

Kontrola. Jak działa rower elektryczny? Nowoczesne rowery elektryczne używają bardzo podobnych systemów, aby zapewnić właściwe wspomaganie podczas napędzania roweru. Silnik elektryczny może być umieszczony w piaście przedniego koła lub razem z suportem roweru. Dzięki odpowiednim czujnikom, które rejestrują moment pedałowania uruchamia się wspomaganie elektryczne. Zasada działania jest podobna do działania turbiny w samochodzie, gdzie pedałowanie zastępuje pracę silnika spalinowego, a dodatkowa energia zgromadzona jest w odpowiednio pojemnej baterii i wykorzystywana przez silnik elektryczny, by jazda stała się jeszcze lżejsza.

czytaj całość »
Jaki rower elektryczny kupić? cz. 1 0
Przewodnik przed zakupem roweru elektrycznego cz. 1

Czym jest rower elektryczny

W kilku słowach. Rower elektryczny lub e-rower nie jest zbyt odmienny od tradycyjnego roweru. Jeśliby usunąć baterię i silnik to okaże się, że wszystko jest w większości w tym samym miejscu i funkcjonalność tego pojazdu pozostaje taka sama jaką rowery zawsze posiadały. Niemniej jednak z silnikiem i pojemną baterią rower podaje pomocną dłoń, wspomaga podczas pedałowania, zmniejszając wysiłek rowerzysty zarówno na drodze, jak i poza nią. Ten przewodnik pozwoli dowiedzieć się wszystkiego co potrzebne przed nabyciem pierwszego roweru elektrycznego.

czytaj całość »
Zalety rowerów elektrycznych 0
Zalety rowerów elektrycznych

Zalety rowerów elektrycznych

Rower jest jednym z najzdrowszych pojazdów, zarówno dla człowieka, który poruszając się na nim, pozostaje aktywny, jak również dla środowiska, gdyż nie emituje zanieczyszczeń czy hałasu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na użytkowanie zwykłego roweru na co dzień – czy to ze względu na stan zdrowia, nie pozwalający na wysiłek, czy też z braku czasu, by dojeżdżać na dwóch kółkach do szkoły czy pracy. Takim osobom naprzeciw wychodzą rowery elektryczne.

czytaj całość »
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl