100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam385Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Jaki rower elektryczny kupić? cz.4 (Wytwarzanie i produkcja) 0
Przewodnik przed zakupem roweru elektrycznego cz.4 (Wytwarzanie i produkcja)

Wytwarzanie i produkcja.

Gdzie rowery elektryczne są produkowane?

Elektryczne rowery produkowane są dokładnie w tych samych fabrykach co konwencjonalne rowery. Oznacza to, że przy ich wytwarzaniu zapewnione są najwyższe standardy i pełna kontrola jakości. Obecnie zarówno silniki, jak i baterie są dostarczane przez niezależnych producentów, a specjaliści od rowerów dokonują ich właściwego doboru, tak jak robią to ze wszystkimi innymi komponentami rowerowymi.

Jacy są główni producenci rowerów elektrycznych na polskim rynku?

Obecnie na polskim rynku rowerów elektrycznych występuje coraz więcej firm, gdyż każdy liczący się producent rowerów chce mieć w swojej ofercie asortryment dostosowany do obecnych trendów. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj firma Zasada Bikes z Wielunia, która posiada szeroki katalog rowerów elektrycznych marki Maxim od miejskich, przez turystyczne, górskie, crossowe, aż po rowery składane. Każdy model jest dokładnie przemyślany i zaprojektowany we współpracy z inżynierami z najlepszych polskich uczelni. Pierwsze rowery elektryczne marki Maxim pojawiły się zarówno na naszym, jak i zagranicznym rynku już 7 lat temu, a wszystko odbyło się przy ścisłej współpracy producenta z Instytutem Mechatroniki i Systemów Informatycznych Politechniki Łódziej. Dzięki wysiłkowi włożonemu w zaprojektowanie rowery elektryczne Maxim szybko uzyskały odpowienie certyfikaty i są z powodzeniem sprzedawane w wielu krajach Europy Zachodniej.

Lekcja historii: Kto wynalazł rower elektryczny?

Można w to wierzyć lub nie, ale pomysł roweru elektrycznego był czymś co wynalazcy i wizjonerzy próbowali wykonać niemal od tak dawna jak istnieją rowery i baterie. Pierwszy udokumentowany rower elektryczny pojawił się w biurze patentowym w Stanach Zjednoczonych w 1895 roku. Ogden Bolton Jr otrzymał patent na rower z silnikiem elektrycznym zamontowanym w piaście tylnego koła, a dwa lata później inny wizjoner, Hosea W. Libbey z Bostonu opatentował dodatkowy silnik napędzający mechanizm korbowy roweru. Oba patenty nie zwróciły na siebie większej uwagi i dopiero w 1990 roku producenci rowerów poważniejszym okiem spojrzeli na potencjał zastosowania silnika elektrycznego w rowerze.

Jakie są przepisy prawa dotyczące rowerów elektrycznych?

W polskim prawie rower to pojazd nie przekraczający szerokości 0,9 m i napędzany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem. Rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Taki rower elektryczny nie wymaga więc żadnych dodatkowych uprawnień, dokumentacji, czy ubezpieczenia, aby się nim poruszać po drogach publicznych.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog kategorie
Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl